Kategoriat
Kisaraportit Yö-Rogaining

YÖ-Rogaining 2025 Tampere

Tulokset

Kilpailun nimi
YÖ-Rogaining 2025 7.-8.11.2025
Paikka
Metsäkylä
Päivämäärä
7.11.2025
8h Fillari · 51 joukkuetta
SijaJoukkueAikaPisteet
  • 1.Kuortaneen pummailijat7:59:22500
  • 2.MTBO Team Finland7:49:55490
  • 3.Trail Ahead7:56:56472
  • 7.OC Puisto – Larppaajat (Markus Rinkinen, Kjell Lemström)7:59:56392
  • 10.OC Puisto Sora (Reima Harju, Jarno Siivola)7:53:53372
  • 14.OC Puisto Night Shift (Petri Ketola, Eerik Skyttä)7:34:10339
  • 26.B-rapun polkijatMediaani8:02:08281
  • 42.OC Puisto Loska (Juha Meronen, Uki Lammi, Henrik Skyttä)7:31:45175

Analyysi Puiston joukkueista

Pisteet jaksoittain

Kilpailun nimi
YÖ-Rogaining 2025 7.-8.11.2025
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
7.11.2025
Analyysi · ei virallinen tulos
Pisteet tunneittain
Joukkue0–1 h1–2 h2–3 h3–4 h4–5 h5–6 h6–7 h7–8 hSakkoYht.
1. VoittajaKuortaneen pummailijat7067655954527558500
7. Larppaajat5852455447504046392
10. Sora5258384640434550372
14. Night Shift4557394542434424339
26. MediaaniB-rapun polkijat384251294704136-3281
42. Loska494253310000175
Paras yksittäisen tunnin pistesaalis 58 p: Larppaajat (0–1 h) ja Sora (1–2 h). Heikoin 0 p: Loska (4–5 h, 5–6 h, 6–7 h, 7–8 h). Tasaisimmin keräsi Larppaajat (paras ja heikoin jakso erosivat 18 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteet 2 tunnin jaksoissa
Joukkue0–2 h2–4 h4–6 h6–8 hSakkoYht.
1. VoittajaKuortaneen pummailijat137124106133500
7. Larppaajat110999786392
10. Sora110848395372
14. Night Shift102848568339
26. MediaaniB-rapun polkijat80804777-3281
42. Loska918400175
Paras yksittäisen 2 tunnin jakson pistesaalis 110 p: Larppaajat (0–2 h) ja Sora (0–2 h). Heikoin 0 p: Loska (4–6 h, 6–8 h). Tasaisimmin keräsi Larppaajat (paras ja heikoin jakso erosivat 24 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteet 4 tunnin jaksoissa
Joukkue0–4 h4–8 hSakkoYht.
1. VoittajaKuortaneen pummailijat261239500
7. Larppaajat209183392
10. Sora194178372
14. Night Shift186153339
26. MediaaniB-rapun polkijat160124-3281
42. Loska1750175
Paras yksittäisen 4 tunnin jakson pistesaalis 209 p: Larppaajat (0–4 h). Heikoin 0 p: Loska (4–8 h). Tasaisimmin keräsi Sora (paras ja heikoin jakso erosivat 16 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.

Pisteiden kertymä

Kilpailun nimi
YÖ-Rogaining 2025 7.-8.11.2025
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
7.11.2025
Analyysi · ei virallinen tulos
Pisteiden kertymä
7. Larppaajat10. Sora14. Night Shift42. Loska1. Voittaja (Kuortaneen pummailijat)26. Mediaani (B-rapun polkijat)
0501001502002503003504004505000 h1 h2 h3 h4 h5 h6 h7 h8 hLarppaajat 0:05:00: 0 pLarppaajat 0:10:00: 5 pLarppaajat 0:15:00: 5 pLarppaajat 0:20:00: 14 pLarppaajat 0:25:00: 19 pLarppaajat 0:30:00: 26 pLarppaajat 0:35:00: 26 pLarppaajat 0:40:00: 33 pLarppaajat 0:45:00: 33 pLarppaajat 0:50:00: 40 pLarppaajat 0:55:00: 49 pLarppaajat 1:00:00: 58 pLarppaajat 1:05:00: 65 pLarppaajat 1:10:00: 70 pLarppaajat 1:15:00: 79 pLarppaajat 1:20:00: 79 pLarppaajat 1:25:00: 86 pLarppaajat 1:30:00: 86 pLarppaajat 1:35:00: 91 pLarppaajat 1:40:00: 91 pLarppaajat 1:45:00: 98 pLarppaajat 1:50:00: 101 pLarppaajat 1:55:00: 110 pLarppaajat 2:00:00: 110 pLarppaajat 2:05:00: 117 pLarppaajat 2:10:00: 126 pLarppaajat 2:15:00: 126 pLarppaajat 2:20:00: 126 pLarppaajat 2:25:00: 126 pLarppaajat 2:30:00: 136 pLarppaajat 2:35:00: 136 pLarppaajat 2:40:00: 136 pLarppaajat 2:45:00: 136 pLarppaajat 2:50:00: 150 pLarppaajat 2:55:00: 150 pLarppaajat 3:00:00: 155 pLarppaajat 3:05:00: 162 pLarppaajat 3:10:00: 165 pLarppaajat 3:15:00: 165 pLarppaajat 3:20:00: 174 pLarppaajat 3:25:00: 174 pLarppaajat 3:30:00: 181 pLarppaajat 3:35:00: 188 pLarppaajat 3:40:00: 188 pLarppaajat 3:45:00: 197 pLarppaajat 3:50:00: 202 pLarppaajat 3:55:00: 209 pLarppaajat 4:00:00: 209 pLarppaajat 4:05:00: 221 pLarppaajat 4:10:00: 221 pLarppaajat 4:15:00: 228 pLarppaajat 4:20:00: 228 pLarppaajat 4:25:00: 228 pLarppaajat 4:30:00: 233 pLarppaajat 4:35:00: 242 pLarppaajat 4:40:00: 242 pLarppaajat 4:45:00: 251 pLarppaajat 4:50:00: 251 pLarppaajat 4:55:00: 251 pLarppaajat 5:00:00: 256 pLarppaajat 5:05:00: 263 pLarppaajat 5:10:00: 263 pLarppaajat 5:15:00: 270 pLarppaajat 5:20:00: 270 pLarppaajat 5:25:00: 279 pLarppaajat 5:30:00: 282 pLarppaajat 5:35:00: 282 pLarppaajat 5:40:00: 289 pLarppaajat 5:45:00: 298 pLarppaajat 5:50:00: 303 pLarppaajat 5:55:00: 303 pLarppaajat 6:00:00: 306 pLarppaajat 6:05:00: 309 pLarppaajat 6:10:00: 316 pLarppaajat 6:15:00: 316 pLarppaajat 6:20:00: 321 pLarppaajat 6:25:00: 330 pLarppaajat 6:30:00: 330 pLarppaajat 6:35:00: 337 pLarppaajat 6:40:00: 346 pLarppaajat 6:45:00: 346 pLarppaajat 6:50:00: 346 pLarppaajat 6:55:00: 346 pLarppaajat 7:00:00: 346 pLarppaajat 7:05:00: 346 pLarppaajat 7:10:00: 346 pLarppaajat 7:15:00: 346 pLarppaajat 7:20:00: 351 pLarppaajat 7:25:00: 351 pLarppaajat 7:30:00: 358 pLarppaajat 7:35:00: 358 pLarppaajat 7:40:00: 372 pLarppaajat 7:45:00: 372 pLarppaajat 7:50:00: 382 pLarppaajat 7:55:00: 387 pLarppaajat 7:59:56: 392 pSora 0:05:00: 0 pSora 0:10:00: 5 pSora 0:15:00: 12 pSora 0:20:00: 12 pSora 0:25:00: 22 pSora 0:30:00: 22 pSora 0:35:00: 22 pSora 0:40:00: 27 pSora 0:45:00: 36 pSora 0:50:00: 36 pSora 0:55:00: 43 pSora 1:00:00: 52 pSora 1:05:00: 55 pSora 1:10:00: 62 pSora 1:15:00: 62 pSora 1:20:00: 67 pSora 1:25:00: 67 pSora 1:30:00: 77 pSora 1:35:00: 77 pSora 1:40:00: 82 pSora 1:45:00: 91 pSora 1:50:00: 98 pSora 1:55:00: 98 pSora 2:00:00: 110 pSora 2:05:00: 110 pSora 2:10:00: 117 pSora 2:15:00: 117 pSora 2:20:00: 124 pSora 2:25:00: 124 pSora 2:30:00: 129 pSora 2:35:00: 129 pSora 2:40:00: 136 pSora 2:45:00: 139 pSora 2:50:00: 139 pSora 2:55:00: 148 pSora 3:00:00: 148 pSora 3:05:00: 153 pSora 3:10:00: 156 pSora 3:15:00: 156 pSora 3:20:00: 161 pSora 3:25:00: 161 pSora 3:30:00: 170 pSora 3:35:00: 170 pSora 3:40:00: 173 pSora 3:45:00: 182 pSora 3:50:00: 182 pSora 3:55:00: 187 pSora 4:00:00: 194 pSora 4:05:00: 194 pSora 4:10:00: 203 pSora 4:15:00: 203 pSora 4:20:00: 203 pSora 4:25:00: 203 pSora 4:30:00: 203 pSora 4:35:00: 206 pSora 4:40:00: 213 pSora 4:45:00: 213 pSora 4:50:00: 227 pSora 4:55:00: 227 pSora 5:00:00: 234 pSora 5:05:00: 234 pSora 5:10:00: 239 pSora 5:15:00: 244 pSora 5:20:00: 244 pSora 5:25:00: 253 pSora 5:30:00: 253 pSora 5:35:00: 256 pSora 5:40:00: 265 pSora 5:45:00: 268 pSora 5:50:00: 268 pSora 5:55:00: 277 pSora 6:00:00: 277 pSora 6:05:00: 277 pSora 6:10:00: 277 pSora 6:15:00: 286 pSora 6:20:00: 291 pSora 6:25:00: 291 pSora 6:30:00: 298 pSora 6:35:00: 301 pSora 6:40:00: 301 pSora 6:45:00: 304 pSora 6:50:00: 313 pSora 6:55:00: 322 pSora 7:00:00: 322 pSora 7:05:00: 327 pSora 7:10:00: 343 pSora 7:15:00: 343 pSora 7:20:00: 348 pSora 7:25:00: 348 pSora 7:30:00: 357 pSora 7:35:00: 357 pSora 7:40:00: 362 pSora 7:45:00: 367 pSora 7:50:00: 372 pSora 7:53:53: 372 pNight Shift 0:05:00: 5 pNight Shift 0:10:00: 10 pNight Shift 0:15:00: 15 pNight Shift 0:20:00: 22 pNight Shift 0:25:00: 22 pNight Shift 0:30:00: 22 pNight Shift 0:35:00: 22 pNight Shift 0:40:00: 29 pNight Shift 0:45:00: 29 pNight Shift 0:50:00: 38 pNight Shift 0:55:00: 45 pNight Shift 1:00:00: 45 pNight Shift 1:05:00: 54 pNight Shift 1:10:00: 59 pNight Shift 1:15:00: 59 pNight Shift 1:20:00: 66 pNight Shift 1:25:00: 66 pNight Shift 1:30:00: 69 pNight Shift 1:35:00: 69 pNight Shift 1:40:00: 74 pNight Shift 1:45:00: 83 pNight Shift 1:50:00: 90 pNight Shift 1:55:00: 90 pNight Shift 2:00:00: 102 pNight Shift 2:05:00: 102 pNight Shift 2:10:00: 109 pNight Shift 2:15:00: 109 pNight Shift 2:20:00: 116 pNight Shift 2:25:00: 116 pNight Shift 2:30:00: 123 pNight Shift 2:35:00: 123 pNight Shift 2:40:00: 132 pNight Shift 2:45:00: 132 pNight Shift 2:50:00: 132 pNight Shift 2:55:00: 141 pNight Shift 3:00:00: 141 pNight Shift 3:05:00: 146 pNight Shift 3:10:00: 153 pNight Shift 3:15:00: 153 pNight Shift 3:20:00: 162 pNight Shift 3:25:00: 162 pNight Shift 3:30:00: 162 pNight Shift 3:35:00: 162 pNight Shift 3:40:00: 162 pNight Shift 3:45:00: 165 pNight Shift 3:50:00: 165 pNight Shift 3:55:00: 177 pNight Shift 4:00:00: 186 pNight Shift 4:05:00: 186 pNight Shift 4:10:00: 193 pNight Shift 4:15:00: 193 pNight Shift 4:20:00: 202 pNight Shift 4:25:00: 207 pNight Shift 4:30:00: 212 pNight Shift 4:35:00: 212 pNight Shift 4:40:00: 219 pNight Shift 4:45:00: 219 pNight Shift 4:50:00: 228 pNight Shift 4:55:00: 228 pNight Shift 5:00:00: 228 pNight Shift 5:05:00: 235 pNight Shift 5:10:00: 235 pNight Shift 5:15:00: 242 pNight Shift 5:20:00: 242 pNight Shift 5:25:00: 245 pNight Shift 5:30:00: 250 pNight Shift 5:35:00: 250 pNight Shift 5:40:00: 255 pNight Shift 5:45:00: 255 pNight Shift 5:50:00: 264 pNight Shift 5:55:00: 264 pNight Shift 6:00:00: 271 pNight Shift 6:05:00: 271 pNight Shift 6:10:00: 280 pNight Shift 6:15:00: 280 pNight Shift 6:20:00: 285 pNight Shift 6:25:00: 294 pNight Shift 6:30:00: 294 pNight Shift 6:35:00: 301 pNight Shift 6:40:00: 301 pNight Shift 6:45:00: 308 pNight Shift 6:50:00: 308 pNight Shift 6:55:00: 315 pNight Shift 7:00:00: 315 pNight Shift 7:05:00: 320 pNight Shift 7:10:00: 320 pNight Shift 7:15:00: 329 pNight Shift 7:20:00: 329 pNight Shift 7:25:00: 334 pNight Shift 7:30:00: 339 pNight Shift 7:34:10: 339 pLoska 0:05:00: 0 pLoska 0:10:00: 5 pLoska 0:15:00: 5 pLoska 0:20:00: 14 pLoska 0:25:00: 19 pLoska 0:30:00: 26 pLoska 0:35:00: 26 pLoska 0:40:00: 33 pLoska 0:45:00: 33 pLoska 0:50:00: 40 pLoska 0:55:00: 49 pLoska 1:00:00: 49 pLoska 1:05:00: 54 pLoska 1:10:00: 63 pLoska 1:15:00: 63 pLoska 1:20:00: 75 pLoska 1:25:00: 75 pLoska 1:30:00: 84 pLoska 1:35:00: 84 pLoska 1:40:00: 91 pLoska 1:45:00: 91 pLoska 1:50:00: 91 pLoska 1:55:00: 91 pLoska 2:00:00: 91 pLoska 2:05:00: 98 pLoska 2:10:00: 98 pLoska 2:15:00: 107 pLoska 2:20:00: 114 pLoska 2:25:00: 123 pLoska 2:30:00: 123 pLoska 2:35:00: 123 pLoska 2:40:00: 123 pLoska 2:45:00: 130 pLoska 2:50:00: 130 pLoska 2:55:00: 135 pLoska 3:00:00: 144 pLoska 3:05:00: 144 pLoska 3:10:00: 144 pLoska 3:15:00: 149 pLoska 3:20:00: 156 pLoska 3:25:00: 156 pLoska 3:30:00: 159 pLoska 3:35:00: 159 pLoska 3:40:00: 159 pLoska 3:45:00: 168 pLoska 3:50:00: 168 pLoska 3:55:00: 175 pLoska 4:00:00: 175 pLoska 4:05:00: 175 pLoska 4:10:00: 175 pLoska 4:15:00: 175 pLoska 4:20:00: 175 pLoska 4:25:00: 175 pLoska 4:30:00: 175 pLoska 4:35:00: 175 pLoska 4:40:00: 175 pLoska 4:45:00: 175 pLoska 4:50:00: 175 pLoska 4:55:00: 175 pLoska 5:00:00: 175 pLoska 5:05:00: 175 pLoska 5:10:00: 175 pLoska 5:15:00: 175 pLoska 5:20:00: 175 pLoska 5:25:00: 175 pLoska 5:30:00: 175 pLoska 5:35:00: 175 pLoska 5:40:00: 175 pLoska 5:45:00: 175 pLoska 5:50:00: 175 pLoska 5:55:00: 175 pLoska 6:00:00: 175 pLoska 6:05:00: 175 pLoska 6:10:00: 175 pLoska 6:15:00: 175 pLoska 6:20:00: 175 pLoska 6:25:00: 175 pLoska 6:30:00: 175 pLoska 6:35:00: 175 pLoska 6:40:00: 175 pLoska 6:45:00: 175 pLoska 6:50:00: 175 pLoska 6:55:00: 175 pLoska 7:00:00: 175 pLoska 7:05:00: 175 pLoska 7:10:00: 175 pLoska 7:15:00: 175 pLoska 7:20:00: 175 pLoska 7:25:00: 175 pLoska 7:30:00: 175 pLoska 7:31:45: 175 pVoittaja 500Mediaani 281Larppaajat 392Sora 372Night Shift 339Loska 175
Puistolaisjoukkueista johdossa 2 h: Sora ja Larppaajat 110 p, 4 h: Larppaajat 209 p, 6 h: Larppaajat 306 p, maali: Larppaajat 392 p. Käyrän jyrkkyys on pistevauhti: loiva kohta tarkoittaa hidasta vaihetta. Käyrät on tasoitettu 30 minuutin liukuvalla keskiarvolla; osoittimella näkee todelliset pisteet. Ohuet harmaat viivat ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue.
Ero parhaaseen puistolaisjoukkueeseen (Larppaajat)
7. Larppaajat10. Sora14. Night Shift42. Loska1. Voittaja (Kuortaneen pummailijat)26. Mediaani (B-rapun polkijat)
-200-180-160-140-120-100-80-60-40-200+200 h1 h2 h3 h4 h5 h6 h7 h8 hSora 0:05:00: +0 p (Larppaajat = 0)Sora 0:10:00: +0 p (Larppaajat = 0)Sora 0:15:00: +7 p (Larppaajat = 0)Sora 0:20:00: -2 p (Larppaajat = 0)Sora 0:25:00: +3 p (Larppaajat = 0)Sora 0:30:00: -4 p (Larppaajat = 0)Sora 0:35:00: -4 p (Larppaajat = 0)Sora 0:40:00: -6 p (Larppaajat = 0)Sora 0:45:00: +3 p (Larppaajat = 0)Sora 0:50:00: -4 p (Larppaajat = 0)Sora 0:55:00: -6 p (Larppaajat = 0)Sora 1:00:00: -6 p (Larppaajat = 0)Sora 1:05:00: -10 p (Larppaajat = 0)Sora 1:10:00: -8 p (Larppaajat = 0)Sora 1:15:00: -17 p (Larppaajat = 0)Sora 1:20:00: -12 p (Larppaajat = 0)Sora 1:25:00: -19 p (Larppaajat = 0)Sora 1:30:00: -9 p (Larppaajat = 0)Sora 1:35:00: -14 p (Larppaajat = 0)Sora 1:40:00: -9 p (Larppaajat = 0)Sora 1:45:00: -7 p (Larppaajat = 0)Sora 1:50:00: -3 p (Larppaajat = 0)Sora 1:55:00: -12 p (Larppaajat = 0)Sora 2:00:00: +0 p (Larppaajat = 0)Sora 2:05:00: -7 p (Larppaajat = 0)Sora 2:10:00: -9 p (Larppaajat = 0)Sora 2:15:00: -9 p (Larppaajat = 0)Sora 2:20:00: -2 p (Larppaajat = 0)Sora 2:25:00: -2 p (Larppaajat = 0)Sora 2:30:00: -7 p (Larppaajat = 0)Sora 2:35:00: -7 p (Larppaajat = 0)Sora 2:40:00: +0 p (Larppaajat = 0)Sora 2:45:00: +3 p (Larppaajat = 0)Sora 2:50:00: -11 p (Larppaajat = 0)Sora 2:55:00: -2 p (Larppaajat = 0)Sora 3:00:00: -7 p (Larppaajat = 0)Sora 3:05:00: -9 p (Larppaajat = 0)Sora 3:10:00: -9 p (Larppaajat = 0)Sora 3:15:00: -9 p (Larppaajat = 0)Sora 3:20:00: -13 p (Larppaajat = 0)Sora 3:25:00: -13 p (Larppaajat = 0)Sora 3:30:00: -11 p (Larppaajat = 0)Sora 3:35:00: -18 p (Larppaajat = 0)Sora 3:40:00: -15 p (Larppaajat = 0)Sora 3:45:00: -15 p (Larppaajat = 0)Sora 3:50:00: -20 p (Larppaajat = 0)Sora 3:55:00: -22 p (Larppaajat = 0)Sora 4:00:00: -15 p (Larppaajat = 0)Sora 4:05:00: -27 p (Larppaajat = 0)Sora 4:10:00: -18 p (Larppaajat = 0)Sora 4:15:00: -25 p (Larppaajat = 0)Sora 4:20:00: -25 p (Larppaajat = 0)Sora 4:25:00: -25 p (Larppaajat = 0)Sora 4:30:00: -30 p (Larppaajat = 0)Sora 4:35:00: -36 p (Larppaajat = 0)Sora 4:40:00: -29 p (Larppaajat = 0)Sora 4:45:00: -38 p (Larppaajat = 0)Sora 4:50:00: -24 p (Larppaajat = 0)Sora 4:55:00: -24 p (Larppaajat = 0)Sora 5:00:00: -22 p (Larppaajat = 0)Sora 5:05:00: -29 p (Larppaajat = 0)Sora 5:10:00: -24 p (Larppaajat = 0)Sora 5:15:00: -26 p (Larppaajat = 0)Sora 5:20:00: -26 p (Larppaajat = 0)Sora 5:25:00: -26 p (Larppaajat = 0)Sora 5:30:00: -29 p (Larppaajat = 0)Sora 5:35:00: -26 p (Larppaajat = 0)Sora 5:40:00: -24 p (Larppaajat = 0)Sora 5:45:00: -30 p (Larppaajat = 0)Sora 5:50:00: -35 p (Larppaajat = 0)Sora 5:55:00: -26 p (Larppaajat = 0)Sora 6:00:00: -29 p (Larppaajat = 0)Sora 6:05:00: -32 p (Larppaajat = 0)Sora 6:10:00: -39 p (Larppaajat = 0)Sora 6:15:00: -30 p (Larppaajat = 0)Sora 6:20:00: -30 p (Larppaajat = 0)Sora 6:25:00: -39 p (Larppaajat = 0)Sora 6:30:00: -32 p (Larppaajat = 0)Sora 6:35:00: -36 p (Larppaajat = 0)Sora 6:40:00: -45 p (Larppaajat = 0)Sora 6:45:00: -42 p (Larppaajat = 0)Sora 6:50:00: -33 p (Larppaajat = 0)Sora 6:55:00: -24 p (Larppaajat = 0)Sora 7:00:00: -24 p (Larppaajat = 0)Sora 7:05:00: -19 p (Larppaajat = 0)Sora 7:10:00: -3 p (Larppaajat = 0)Sora 7:15:00: -3 p (Larppaajat = 0)Sora 7:20:00: -3 p (Larppaajat = 0)Sora 7:25:00: -3 p (Larppaajat = 0)Sora 7:30:00: -1 p (Larppaajat = 0)Sora 7:35:00: -1 p (Larppaajat = 0)Sora 7:40:00: -10 p (Larppaajat = 0)Sora 7:45:00: -5 p (Larppaajat = 0)Sora 7:50:00: -10 p (Larppaajat = 0)Sora 7:53:53: -15 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:05:00: +5 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:10:00: +5 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:15:00: +10 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:20:00: +8 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:25:00: +3 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:30:00: -4 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:35:00: -4 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:40:00: -4 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:45:00: -4 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:50:00: -2 p (Larppaajat = 0)Night Shift 0:55:00: -4 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:00:00: -13 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:05:00: -11 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:10:00: -11 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:15:00: -20 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:20:00: -13 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:25:00: -20 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:30:00: -17 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:35:00: -22 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:40:00: -17 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:45:00: -15 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:50:00: -11 p (Larppaajat = 0)Night Shift 1:55:00: -20 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:00:00: -8 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:05:00: -15 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:10:00: -17 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:15:00: -17 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:20:00: -10 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:25:00: -10 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:30:00: -13 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:35:00: -13 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:40:00: -4 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:45:00: -4 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:50:00: -18 p (Larppaajat = 0)Night Shift 2:55:00: -9 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:00:00: -14 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:05:00: -16 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:10:00: -12 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:15:00: -12 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:20:00: -12 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:25:00: -12 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:30:00: -19 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:35:00: -26 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:40:00: -26 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:45:00: -32 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:50:00: -37 p (Larppaajat = 0)Night Shift 3:55:00: -32 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:00:00: -23 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:05:00: -35 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:10:00: -28 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:15:00: -35 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:20:00: -26 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:25:00: -21 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:30:00: -21 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:35:00: -30 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:40:00: -23 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:45:00: -32 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:50:00: -23 p (Larppaajat = 0)Night Shift 4:55:00: -23 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:00:00: -28 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:05:00: -28 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:10:00: -28 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:15:00: -28 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:20:00: -28 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:25:00: -34 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:30:00: -32 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:35:00: -32 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:40:00: -34 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:45:00: -43 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:50:00: -39 p (Larppaajat = 0)Night Shift 5:55:00: -39 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:00:00: -35 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:05:00: -38 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:10:00: -36 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:15:00: -36 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:20:00: -36 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:25:00: -36 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:30:00: -36 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:35:00: -36 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:40:00: -45 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:45:00: -38 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:50:00: -38 p (Larppaajat = 0)Night Shift 6:55:00: -31 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:00:00: -31 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:05:00: -26 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:10:00: -26 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:15:00: -17 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:20:00: -22 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:25:00: -17 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:30:00: -19 p (Larppaajat = 0)Night Shift 7:34:10: -19 p (Larppaajat = 0)Loska 0:05:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:10:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:15:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:20:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:25:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:30:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:35:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:40:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:45:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:50:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 0:55:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 1:00:00: -9 p (Larppaajat = 0)Loska 1:05:00: -11 p (Larppaajat = 0)Loska 1:10:00: -7 p (Larppaajat = 0)Loska 1:15:00: -16 p (Larppaajat = 0)Loska 1:20:00: -4 p (Larppaajat = 0)Loska 1:25:00: -11 p (Larppaajat = 0)Loska 1:30:00: -2 p (Larppaajat = 0)Loska 1:35:00: -7 p (Larppaajat = 0)Loska 1:40:00: +0 p (Larppaajat = 0)Loska 1:45:00: -7 p (Larppaajat = 0)Loska 1:50:00: -10 p (Larppaajat = 0)Loska 1:55:00: -19 p (Larppaajat = 0)Loska 2:00:00: -19 p (Larppaajat = 0)Loska 2:05:00: -19 p (Larppaajat = 0)Loska 2:10:00: -28 p (Larppaajat = 0)Loska 2:15:00: -19 p (Larppaajat = 0)Loska 2:20:00: -12 p (Larppaajat = 0)Loska 2:25:00: -3 p (Larppaajat = 0)Loska 2:30:00: -13 p (Larppaajat = 0)Loska 2:35:00: -13 p (Larppaajat = 0)Loska 2:40:00: -13 p (Larppaajat = 0)Loska 2:45:00: -6 p (Larppaajat = 0)Loska 2:50:00: -20 p (Larppaajat = 0)Loska 2:55:00: -15 p (Larppaajat = 0)Loska 3:00:00: -11 p (Larppaajat = 0)Loska 3:05:00: -18 p (Larppaajat = 0)Loska 3:10:00: -21 p (Larppaajat = 0)Loska 3:15:00: -16 p (Larppaajat = 0)Loska 3:20:00: -18 p (Larppaajat = 0)Loska 3:25:00: -18 p (Larppaajat = 0)Loska 3:30:00: -22 p (Larppaajat = 0)Loska 3:35:00: -29 p (Larppaajat = 0)Loska 3:40:00: -29 p (Larppaajat = 0)Loska 3:45:00: -29 p (Larppaajat = 0)Loska 3:50:00: -34 p (Larppaajat = 0)Loska 3:55:00: -34 p (Larppaajat = 0)Loska 4:00:00: -34 p (Larppaajat = 0)Loska 4:05:00: -46 p (Larppaajat = 0)Loska 4:10:00: -46 p (Larppaajat = 0)Loska 4:15:00: -53 p (Larppaajat = 0)Loska 4:20:00: -53 p (Larppaajat = 0)Loska 4:25:00: -53 p (Larppaajat = 0)Loska 4:30:00: -58 p (Larppaajat = 0)Loska 4:35:00: -67 p (Larppaajat = 0)Loska 4:40:00: -67 p (Larppaajat = 0)Loska 4:45:00: -76 p (Larppaajat = 0)Loska 4:50:00: -76 p (Larppaajat = 0)Loska 4:55:00: -76 p (Larppaajat = 0)Loska 5:00:00: -81 p (Larppaajat = 0)Loska 5:05:00: -88 p (Larppaajat = 0)Loska 5:10:00: -88 p (Larppaajat = 0)Loska 5:15:00: -95 p (Larppaajat = 0)Loska 5:20:00: -95 p (Larppaajat = 0)Loska 5:25:00: -104 p (Larppaajat = 0)Loska 5:30:00: -107 p (Larppaajat = 0)Loska 5:35:00: -107 p (Larppaajat = 0)Loska 5:40:00: -114 p (Larppaajat = 0)Loska 5:45:00: -123 p (Larppaajat = 0)Loska 5:50:00: -128 p (Larppaajat = 0)Loska 5:55:00: -128 p (Larppaajat = 0)Loska 6:00:00: -131 p (Larppaajat = 0)Loska 6:05:00: -134 p (Larppaajat = 0)Loska 6:10:00: -141 p (Larppaajat = 0)Loska 6:15:00: -141 p (Larppaajat = 0)Loska 6:20:00: -146 p (Larppaajat = 0)Loska 6:25:00: -155 p (Larppaajat = 0)Loska 6:30:00: -155 p (Larppaajat = 0)Loska 6:35:00: -162 p (Larppaajat = 0)Loska 6:40:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 6:45:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 6:50:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 6:55:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 7:00:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 7:05:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 7:10:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 7:15:00: -171 p (Larppaajat = 0)Loska 7:20:00: -176 p (Larppaajat = 0)Loska 7:25:00: -176 p (Larppaajat = 0)Loska 7:30:00: -183 p (Larppaajat = 0)Loska 7:31:45: -183 p (Larppaajat = 0)Voittaja +108Mediaani -108Larppaajat +0Sora -15Night Shift -19Loska -183
Nollaviivana on paras puistolaisjoukkue Larppaajat koko kisan ajan; muut ovat sen yläpuolella ollessaan edellä ja alapuolella ollessaan jäljessä. Käyrät on tasoitettu 30 minuutin liukuvalla keskiarvolla; osoittimella näkee todellisen eron. Edellä joukkuetta Larppaajat olivat Sora 0:20 h (enimmillään +7 p), Night Shift 0:25 h (enimmillään +10 p). Ohuet harmaat viivat ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue; ne näkyvät niiltä osin kuin mahtuvat asteikolle (suurin ero joukkueeseen Larppaajat: voittajan (Kuortaneen pummailijat) +119 p).

Rastien määrä

Kilpailun nimi
YÖ-Rogaining 2025 7.-8.11.2025
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
7.11.2025
Analyysi · ei virallinen tulos
Rastien määrä pistearvoittain
Joukkue3 p5 p7 p9 pRasteja
1. VoittajaKuortaneen pummailijat1723222082
7. Larppaajat716211660
10. Sora1217141760
14. Night Shift415181451
26. MediaaniB-rapun polkijat611161144
42. Loska1610825
Eniten rasteja: Larppaajat ja Sora 60, vähiten: Loska 25. 9 pisteen rasteja eniten: Sora 17, vähiten: Loska 8. Sarake kertoo rastin pistearvon; mitä tummempi solu, sitä useammalla sen arvoisella rastilla joukkue kävi. Harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.

Reitit kartalla

Kilpailun nimi
YÖ-Rogaining 2025 7.-8.11.2025
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
7.11.2025
Analyysi · ei virallinen tulos
Puistolaisjoukkueiden reitit
Reitit rastilta rastille suorina viivoina (linnuntie): Larppaajat 60 rastia / 73 km, Sora 61 rastia / 73 km, Night Shift 51 rastia / 63 km, Loska 25 rastia / 38 km. Voittaja Kuortaneen pummailijat 82 rastia / 94 km. Reittejä voi piilottaa ja näyttää selitteen valinnoilla; osoittimella näkee rastin koodin, pisteet ja sillä käyneet puistolaisjoukkueet. Haaleat rastit jäivät kaikilta puistolaisjoukkueilta käymättä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.