Kategoriat
Kisaraportit Yö-Rogaining

Lumonite YÖ-rogaining Pääkaupunkiseutu 2024

Tulokset

Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Paikka
Leppävaara
Päivämäärä
19.4.2024
8h Fillari · 36 joukkuetta
SijaJoukkueAikaPisteet
  • 1.Flying Geese7:46:43417
  • 2.Avanti Adventure7:35:10402
  • 3.Kiviluoma8:02:01379
  • 8.Puisto Fit (Markku Helin, Reima Harju)7:43:01333
  • 9.OC Puisto Sora (Henrik Skyttä, Juha Meronen, Risto Rudanko)7:58:30331
  • 10.OC Puisto Wheel Warriors (Petri Ketola, Ville Säde)7:42:29328
  • 12.Spartacus Larping Team (Kjell Lemström, Markus Rinkinen)7:56:16314
  • 18.Viron PikajunaMediaani6:33:19291
8h Tossu · 42 joukkuetta
SijaJoukkueAikaPisteet
  • 1.Ordwary runner7:56:57242
  • 2.FMR7:57:10239
  • 3.Team Bastvik (Pasi Laaksonen)7:40:15217
  • 5.OC puisto Tossu (Uki Lammi)7:45:25216
  • 21.Ollin juoksukoulu, edustusMediaani7:34:32153

Analyysi Puiston joukkueista

8h Fillari

Pisteet jaksoittain
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Pisteet tunneittain
Joukkue0–1 h1–2 h2–3 h3–4 h4–5 h5–6 h6–7 h7–8 hYht.
1. VoittajaFlying Geese6246575560554636417
8. Puisto Fit4144443447464235333
9. Sora3259264651275040331
10. Wheel Warriors4650345043374226328
12. Spartacus Larping Team3354283445463836314
18. MediaaniViron Pikajuna434846464544190291
Paras yksittäisen tunnin pistesaalis 59 p: Sora (1–2 h). Heikoin 26 p: Sora (2–3 h) ja Wheel Warriors (7–8 h). Tasaisimmin keräsi Puisto Fit (paras ja heikoin jakso erosivat 13 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteet 2 tunnin jaksoissa
Joukkue0–2 h2–4 h4–6 h6–8 hYht.
1. VoittajaFlying Geese10811211582417
8. Puisto Fit85789377333
9. Sora91727890331
10. Wheel Warriors96848068328
12. Spartacus Larping Team87629174314
18. MediaaniViron Pikajuna91928919291
Paras yksittäisen 2 tunnin jakson pistesaalis 96 p: Wheel Warriors (0–2 h). Heikoin 62 p: Spartacus Larping Team (2–4 h). Tasaisimmin keräsi Puisto Fit (paras ja heikoin jakso erosivat 16 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteet 4 tunnin jaksoissa
Joukkue0–4 h4–8 hYht.
1. VoittajaFlying Geese220197417
8. Puisto Fit163170333
9. Sora163168331
10. Wheel Warriors180148328
12. Spartacus Larping Team149165314
18. MediaaniViron Pikajuna183108291
Paras yksittäisen 4 tunnin jakson pistesaalis 180 p: Wheel Warriors (0–4 h). Heikoin 148 p: Wheel Warriors (4–8 h). Tasaisimmin keräsi Sora (paras ja heikoin jakso erosivat 5 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteiden kertymä
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Pisteiden kertymä
8. Puisto Fit9. Sora10. Wheel Warriors12. Spartacus Larping Team1. Voittaja (Flying Geese)18. Mediaani (Viron Pikajuna)
0501001502002503003504004500 h1 h2 h3 h4 h5 h6 h7 h8 hPuisto Fit 0:05:00: 0 pPuisto Fit 0:10:00: 0 pPuisto Fit 0:15:00: 7 pPuisto Fit 0:20:00: 7 pPuisto Fit 0:25:00: 15 pPuisto Fit 0:30:00: 15 pPuisto Fit 0:35:00: 21 pPuisto Fit 0:40:00: 21 pPuisto Fit 0:45:00: 30 pPuisto Fit 0:50:00: 30 pPuisto Fit 0:55:00: 34 pPuisto Fit 1:00:00: 41 pPuisto Fit 1:05:00: 41 pPuisto Fit 1:10:00: 47 pPuisto Fit 1:15:00: 47 pPuisto Fit 1:20:00: 57 pPuisto Fit 1:25:00: 57 pPuisto Fit 1:30:00: 62 pPuisto Fit 1:35:00: 71 pPuisto Fit 1:40:00: 71 pPuisto Fit 1:45:00: 80 pPuisto Fit 1:50:00: 80 pPuisto Fit 1:55:00: 80 pPuisto Fit 2:00:00: 85 pPuisto Fit 2:05:00: 85 pPuisto Fit 2:10:00: 89 pPuisto Fit 2:15:00: 89 pPuisto Fit 2:20:00: 94 pPuisto Fit 2:25:00: 94 pPuisto Fit 2:30:00: 102 pPuisto Fit 2:35:00: 109 pPuisto Fit 2:40:00: 112 pPuisto Fit 2:45:00: 117 pPuisto Fit 2:50:00: 121 pPuisto Fit 2:55:00: 121 pPuisto Fit 3:00:00: 129 pPuisto Fit 3:05:00: 129 pPuisto Fit 3:10:00: 133 pPuisto Fit 3:15:00: 133 pPuisto Fit 3:20:00: 133 pPuisto Fit 3:25:00: 143 pPuisto Fit 3:30:00: 143 pPuisto Fit 3:35:00: 149 pPuisto Fit 3:40:00: 149 pPuisto Fit 3:45:00: 149 pPuisto Fit 3:50:00: 156 pPuisto Fit 3:55:00: 163 pPuisto Fit 4:00:00: 163 pPuisto Fit 4:05:00: 166 pPuisto Fit 4:10:00: 175 pPuisto Fit 4:15:00: 175 pPuisto Fit 4:20:00: 184 pPuisto Fit 4:25:00: 184 pPuisto Fit 4:30:00: 189 pPuisto Fit 4:35:00: 189 pPuisto Fit 4:40:00: 192 pPuisto Fit 4:45:00: 202 pPuisto Fit 4:50:00: 202 pPuisto Fit 4:55:00: 210 pPuisto Fit 5:00:00: 210 pPuisto Fit 5:05:00: 220 pPuisto Fit 5:10:00: 223 pPuisto Fit 5:15:00: 230 pPuisto Fit 5:20:00: 230 pPuisto Fit 5:25:00: 234 pPuisto Fit 5:30:00: 234 pPuisto Fit 5:35:00: 234 pPuisto Fit 5:40:00: 243 pPuisto Fit 5:45:00: 243 pPuisto Fit 5:50:00: 251 pPuisto Fit 5:55:00: 251 pPuisto Fit 6:00:00: 256 pPuisto Fit 6:05:00: 265 pPuisto Fit 6:10:00: 270 pPuisto Fit 6:15:00: 270 pPuisto Fit 6:20:00: 277 pPuisto Fit 6:25:00: 277 pPuisto Fit 6:30:00: 287 pPuisto Fit 6:35:00: 287 pPuisto Fit 6:40:00: 287 pPuisto Fit 6:45:00: 293 pPuisto Fit 6:50:00: 293 pPuisto Fit 6:55:00: 293 pPuisto Fit 7:00:00: 298 pPuisto Fit 7:05:00: 298 pPuisto Fit 7:10:00: 306 pPuisto Fit 7:15:00: 308 pPuisto Fit 7:20:00: 308 pPuisto Fit 7:25:00: 317 pPuisto Fit 7:30:00: 327 pPuisto Fit 7:35:00: 327 pPuisto Fit 7:40:00: 327 pPuisto Fit 7:43:01: 333 pSora 0:05:00: 0 pSora 0:10:00: 0 pSora 0:15:00: 0 pSora 0:20:00: 8 pSora 0:25:00: 8 pSora 0:30:00: 10 pSora 0:35:00: 13 pSora 0:40:00: 21 pSora 0:45:00: 26 pSora 0:50:00: 32 pSora 0:55:00: 32 pSora 1:00:00: 32 pSora 1:05:00: 42 pSora 1:10:00: 49 pSora 1:15:00: 49 pSora 1:20:00: 54 pSora 1:25:00: 54 pSora 1:30:00: 60 pSora 1:35:00: 69 pSora 1:40:00: 69 pSora 1:45:00: 74 pSora 1:50:00: 82 pSora 1:55:00: 82 pSora 2:00:00: 91 pSora 2:05:00: 91 pSora 2:10:00: 91 pSora 2:15:00: 91 pSora 2:20:00: 91 pSora 2:25:00: 95 pSora 2:30:00: 104 pSora 2:35:00: 108 pSora 2:40:00: 108 pSora 2:45:00: 108 pSora 2:50:00: 113 pSora 2:55:00: 113 pSora 3:00:00: 117 pSora 3:05:00: 122 pSora 3:10:00: 122 pSora 3:15:00: 122 pSora 3:20:00: 137 pSora 3:25:00: 137 pSora 3:30:00: 137 pSora 3:35:00: 141 pSora 3:40:00: 149 pSora 3:45:00: 149 pSora 3:50:00: 153 pSora 3:55:00: 163 pSora 4:00:00: 163 pSora 4:05:00: 171 pSora 4:10:00: 171 pSora 4:15:00: 181 pSora 4:20:00: 181 pSora 4:25:00: 189 pSora 4:30:00: 189 pSora 4:35:00: 199 pSora 4:40:00: 202 pSora 4:45:00: 202 pSora 4:50:00: 211 pSora 4:55:00: 211 pSora 5:00:00: 214 pSora 5:05:00: 214 pSora 5:10:00: 221 pSora 5:15:00: 228 pSora 5:20:00: 228 pSora 5:25:00: 228 pSora 5:30:00: 228 pSora 5:35:00: 228 pSora 5:40:00: 228 pSora 5:45:00: 236 pSora 5:50:00: 236 pSora 5:55:00: 236 pSora 6:00:00: 241 pSora 6:05:00: 245 pSora 6:10:00: 245 pSora 6:15:00: 245 pSora 6:20:00: 254 pSora 6:25:00: 259 pSora 6:30:00: 269 pSora 6:35:00: 269 pSora 6:40:00: 278 pSora 6:45:00: 278 pSora 6:50:00: 284 pSora 6:55:00: 284 pSora 7:00:00: 291 pSora 7:05:00: 295 pSora 7:10:00: 295 pSora 7:15:00: 304 pSora 7:20:00: 304 pSora 7:25:00: 304 pSora 7:30:00: 311 pSora 7:35:00: 315 pSora 7:40:00: 315 pSora 7:45:00: 315 pSora 7:50:00: 325 pSora 7:55:00: 325 pSora 7:58:30: 331 pWheel Warriors 0:05:00: 6 pWheel Warriors 0:10:00: 6 pWheel Warriors 0:15:00: 16 pWheel Warriors 0:20:00: 16 pWheel Warriors 0:25:00: 25 pWheel Warriors 0:30:00: 25 pWheel Warriors 0:35:00: 25 pWheel Warriors 0:40:00: 33 pWheel Warriors 0:45:00: 33 pWheel Warriors 0:50:00: 33 pWheel Warriors 0:55:00: 41 pWheel Warriors 1:00:00: 46 pWheel Warriors 1:05:00: 52 pWheel Warriors 1:10:00: 52 pWheel Warriors 1:15:00: 52 pWheel Warriors 1:20:00: 62 pWheel Warriors 1:25:00: 69 pWheel Warriors 1:30:00: 74 pWheel Warriors 1:35:00: 74 pWheel Warriors 1:40:00: 79 pWheel Warriors 1:45:00: 79 pWheel Warriors 1:50:00: 87 pWheel Warriors 1:55:00: 87 pWheel Warriors 2:00:00: 96 pWheel Warriors 2:05:00: 100 pWheel Warriors 2:10:00: 100 pWheel Warriors 2:15:00: 100 pWheel Warriors 2:20:00: 110 pWheel Warriors 2:25:00: 110 pWheel Warriors 2:30:00: 110 pWheel Warriors 2:35:00: 110 pWheel Warriors 2:40:00: 117 pWheel Warriors 2:45:00: 117 pWheel Warriors 2:50:00: 130 pWheel Warriors 2:55:00: 130 pWheel Warriors 3:00:00: 130 pWheel Warriors 3:05:00: 138 pWheel Warriors 3:10:00: 138 pWheel Warriors 3:15:00: 148 pWheel Warriors 3:20:00: 151 pWheel Warriors 3:25:00: 151 pWheel Warriors 3:30:00: 156 pWheel Warriors 3:35:00: 156 pWheel Warriors 3:40:00: 165 pWheel Warriors 3:45:00: 165 pWheel Warriors 3:50:00: 174 pWheel Warriors 3:55:00: 174 pWheel Warriors 4:00:00: 180 pWheel Warriors 4:05:00: 180 pWheel Warriors 4:10:00: 180 pWheel Warriors 4:15:00: 188 pWheel Warriors 4:20:00: 188 pWheel Warriors 4:25:00: 198 pWheel Warriors 4:30:00: 202 pWheel Warriors 4:35:00: 202 pWheel Warriors 4:40:00: 202 pWheel Warriors 4:45:00: 210 pWheel Warriors 4:50:00: 219 pWheel Warriors 4:55:00: 223 pWheel Warriors 5:00:00: 223 pWheel Warriors 5:05:00: 231 pWheel Warriors 5:10:00: 238 pWheel Warriors 5:15:00: 238 pWheel Warriors 5:20:00: 246 pWheel Warriors 5:25:00: 246 pWheel Warriors 5:30:00: 246 pWheel Warriors 5:35:00: 253 pWheel Warriors 5:40:00: 253 pWheel Warriors 5:45:00: 260 pWheel Warriors 5:50:00: 260 pWheel Warriors 5:55:00: 260 pWheel Warriors 6:00:00: 260 pWheel Warriors 6:05:00: 260 pWheel Warriors 6:10:00: 262 pWheel Warriors 6:15:00: 262 pWheel Warriors 6:20:00: 269 pWheel Warriors 6:25:00: 269 pWheel Warriors 6:30:00: 269 pWheel Warriors 6:35:00: 278 pWheel Warriors 6:40:00: 283 pWheel Warriors 6:45:00: 293 pWheel Warriors 6:50:00: 293 pWheel Warriors 6:55:00: 293 pWheel Warriors 7:00:00: 302 pWheel Warriors 7:05:00: 308 pWheel Warriors 7:10:00: 308 pWheel Warriors 7:15:00: 308 pWheel Warriors 7:20:00: 317 pWheel Warriors 7:25:00: 317 pWheel Warriors 7:30:00: 321 pWheel Warriors 7:35:00: 328 pWheel Warriors 7:40:00: 328 pWheel Warriors 7:42:29: 328 pSpartacus Larping Team 0:05:00: 6 pSpartacus Larping Team 0:10:00: 6 pSpartacus Larping Team 0:15:00: 15 pSpartacus Larping Team 0:20:00: 15 pSpartacus Larping Team 0:25:00: 25 pSpartacus Larping Team 0:30:00: 25 pSpartacus Larping Team 0:35:00: 25 pSpartacus Larping Team 0:40:00: 25 pSpartacus Larping Team 0:45:00: 25 pSpartacus Larping Team 0:50:00: 33 pSpartacus Larping Team 0:55:00: 33 pSpartacus Larping Team 1:00:00: 33 pSpartacus Larping Team 1:05:00: 39 pSpartacus Larping Team 1:10:00: 39 pSpartacus Larping Team 1:15:00: 48 pSpartacus Larping Team 1:20:00: 48 pSpartacus Larping Team 1:25:00: 52 pSpartacus Larping Team 1:30:00: 59 pSpartacus Larping Team 1:35:00: 62 pSpartacus Larping Team 1:40:00: 62 pSpartacus Larping Team 1:45:00: 68 pSpartacus Larping Team 1:50:00: 77 pSpartacus Larping Team 1:55:00: 77 pSpartacus Larping Team 2:00:00: 87 pSpartacus Larping Team 2:05:00: 87 pSpartacus Larping Team 2:10:00: 87 pSpartacus Larping Team 2:15:00: 93 pSpartacus Larping Team 2:20:00: 93 pSpartacus Larping Team 2:25:00: 93 pSpartacus Larping Team 2:30:00: 101 pSpartacus Larping Team 2:35:00: 101 pSpartacus Larping Team 2:40:00: 101 pSpartacus Larping Team 2:45:00: 110 pSpartacus Larping Team 2:50:00: 115 pSpartacus Larping Team 2:55:00: 115 pSpartacus Larping Team 3:00:00: 115 pSpartacus Larping Team 3:05:00: 115 pSpartacus Larping Team 3:10:00: 122 pSpartacus Larping Team 3:15:00: 122 pSpartacus Larping Team 3:20:00: 122 pSpartacus Larping Team 3:25:00: 122 pSpartacus Larping Team 3:30:00: 126 pSpartacus Larping Team 3:35:00: 131 pSpartacus Larping Team 3:40:00: 131 pSpartacus Larping Team 3:45:00: 134 pSpartacus Larping Team 3:50:00: 134 pSpartacus Larping Team 3:55:00: 141 pSpartacus Larping Team 4:00:00: 149 pSpartacus Larping Team 4:05:00: 153 pSpartacus Larping Team 4:10:00: 162 pSpartacus Larping Team 4:15:00: 162 pSpartacus Larping Team 4:20:00: 170 pSpartacus Larping Team 4:25:00: 174 pSpartacus Larping Team 4:30:00: 174 pSpartacus Larping Team 4:35:00: 178 pSpartacus Larping Team 4:40:00: 178 pSpartacus Larping Team 4:45:00: 188 pSpartacus Larping Team 4:50:00: 188 pSpartacus Larping Team 4:55:00: 194 pSpartacus Larping Team 5:00:00: 194 pSpartacus Larping Team 5:05:00: 201 pSpartacus Larping Team 5:10:00: 201 pSpartacus Larping Team 5:15:00: 201 pSpartacus Larping Team 5:20:00: 210 pSpartacus Larping Team 5:25:00: 210 pSpartacus Larping Team 5:30:00: 219 pSpartacus Larping Team 5:35:00: 219 pSpartacus Larping Team 5:40:00: 219 pSpartacus Larping Team 5:45:00: 222 pSpartacus Larping Team 5:50:00: 232 pSpartacus Larping Team 5:55:00: 232 pSpartacus Larping Team 6:00:00: 240 pSpartacus Larping Team 6:05:00: 240 pSpartacus Larping Team 6:10:00: 245 pSpartacus Larping Team 6:15:00: 245 pSpartacus Larping Team 6:20:00: 255 pSpartacus Larping Team 6:25:00: 258 pSpartacus Larping Team 6:30:00: 265 pSpartacus Larping Team 6:35:00: 265 pSpartacus Larping Team 6:40:00: 265 pSpartacus Larping Team 6:45:00: 269 pSpartacus Larping Team 6:50:00: 269 pSpartacus Larping Team 6:55:00: 269 pSpartacus Larping Team 7:00:00: 278 pSpartacus Larping Team 7:05:00: 278 pSpartacus Larping Team 7:10:00: 286 pSpartacus Larping Team 7:15:00: 291 pSpartacus Larping Team 7:20:00: 291 pSpartacus Larping Team 7:25:00: 300 pSpartacus Larping Team 7:30:00: 300 pSpartacus Larping Team 7:35:00: 306 pSpartacus Larping Team 7:40:00: 306 pSpartacus Larping Team 7:45:00: 306 pSpartacus Larping Team 7:50:00: 314 pSpartacus Larping Team 7:55:00: 314 pSpartacus Larping Team 7:56:16: 314 pVoittaja 417Mediaani 291Puisto Fit 333Sora 331Wheel Warriors 328Spartacus Larping Team 314
Puistolaisjoukkueista johdossa 2 h: Wheel Warriors 96 p, 4 h: Wheel Warriors 180 p, 6 h: Wheel Warriors 260 p, maali: Puisto Fit 333 p. Käyrän jyrkkyys on pistevauhti: loiva kohta tarkoittaa hidasta vaihetta. Käyrät on tasoitettu 30 minuutin liukuvalla keskiarvolla; osoittimella näkee todelliset pisteet. Ohuet harmaat viivat ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue.
Ero parhaaseen puistolaisjoukkueeseen (Puisto Fit)
8. Puisto Fit9. Sora10. Wheel Warriors12. Spartacus Larping Team1. Voittaja (Flying Geese)18. Mediaani (Viron Pikajuna)
-30-20-100+10+200 h1 h2 h3 h4 h5 h6 h7 h8 hSora 0:05:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:10:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:15:00: -7 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:20:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:25:00: -7 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:30:00: -5 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:35:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:40:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:45:00: -4 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:50:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 0:55:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:00:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:05:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:10:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:15:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:20:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:25:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:30:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:35:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:40:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:45:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:50:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 1:55:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:00:00: +6 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:05:00: +6 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:10:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:15:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:20:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:25:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:30:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:35:00: -1 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:40:00: -4 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:45:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:50:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Sora 2:55:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:00:00: -12 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:05:00: -7 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:10:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:15:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:20:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:25:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:30:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:35:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:40:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:45:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:50:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Sora 3:55:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:00:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:05:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:10:00: -4 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:15:00: +6 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:20:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:25:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:30:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:35:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:40:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:45:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:50:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Sora 4:55:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:00:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:05:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:10:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:15:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:20:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:25:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:30:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:35:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:40:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:45:00: -7 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:50:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Sora 5:55:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:00:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:05:00: -20 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:10:00: -25 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:15:00: -25 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:20:00: -23 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:25:00: -18 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:30:00: -18 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:35:00: -18 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:40:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:45:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:50:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Sora 6:55:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:00:00: -7 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:05:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:10:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:15:00: -4 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:20:00: -4 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:25:00: -13 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:30:00: -16 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:35:00: -12 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:40:00: -12 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:45:00: -18 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:50:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:55:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Sora 7:58:30: -2 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:05:00: +6 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:10:00: +6 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:15:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:20:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:25:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:30:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:35:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:40:00: +12 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:45:00: +3 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:50:00: +3 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 0:55:00: +7 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:00:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:05:00: +11 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:10:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:15:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:20:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:25:00: +12 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:30:00: +12 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:35:00: +3 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:40:00: +8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:45:00: -1 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:50:00: +7 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 1:55:00: +7 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:00:00: +11 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:05:00: +15 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:10:00: +11 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:15:00: +11 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:20:00: +16 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:25:00: +16 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:30:00: +8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:35:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:40:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:45:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:50:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 2:55:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:00:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:05:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:10:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:15:00: +15 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:20:00: +18 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:25:00: +8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:30:00: +13 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:35:00: +7 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:40:00: +16 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:45:00: +16 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:50:00: +18 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 3:55:00: +11 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:00:00: +17 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:05:00: +14 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:10:00: +5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:15:00: +13 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:20:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:25:00: +14 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:30:00: +13 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:35:00: +13 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:40:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:45:00: +8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:50:00: +17 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 4:55:00: +13 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:00:00: +13 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:05:00: +11 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:10:00: +15 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:15:00: +8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:20:00: +16 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:25:00: +12 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:30:00: +12 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:35:00: +19 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:40:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:45:00: +17 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:50:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 5:55:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:00:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:05:00: -5 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:10:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:15:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:20:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:25:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:30:00: -18 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:35:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:40:00: -4 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:45:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:50:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 6:55:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:00:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:05:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:10:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:15:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:20:00: +9 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:25:00: +0 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:30:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:35:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:40:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Wheel Warriors 7:42:29: -5 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:05:00: +6 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:10:00: +6 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:15:00: +8 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:20:00: +8 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:25:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:30:00: +10 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:35:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:40:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:45:00: -5 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:50:00: +3 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 0:55:00: -1 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:00:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:05:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:10:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:15:00: +1 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:20:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:25:00: -5 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:30:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:35:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:40:00: -9 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:45:00: -12 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:50:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 1:55:00: -3 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:00:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:05:00: +2 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:10:00: -2 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:15:00: +4 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:20:00: -1 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:25:00: -1 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:30:00: -1 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:35:00: -8 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:40:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:45:00: -7 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:50:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 2:55:00: -6 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:00:00: -14 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:05:00: -14 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:10:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:15:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:20:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:25:00: -21 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:30:00: -17 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:35:00: -18 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:40:00: -18 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:45:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:50:00: -22 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 3:55:00: -22 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:00:00: -14 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:05:00: -13 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:10:00: -13 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:15:00: -13 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:20:00: -14 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:25:00: -10 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:30:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:35:00: -11 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:40:00: -14 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:45:00: -14 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:50:00: -14 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 4:55:00: -16 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:00:00: -16 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:05:00: -19 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:10:00: -22 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:15:00: -29 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:20:00: -20 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:25:00: -24 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:30:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:35:00: -15 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:40:00: -24 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:45:00: -21 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:50:00: -19 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 5:55:00: -19 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:00:00: -16 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:05:00: -25 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:10:00: -25 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:15:00: -25 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:20:00: -22 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:25:00: -19 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:30:00: -22 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:35:00: -22 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:40:00: -22 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:45:00: -24 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:50:00: -24 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 6:55:00: -24 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:00:00: -20 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:05:00: -20 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:10:00: -20 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:15:00: -17 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:20:00: -17 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:25:00: -17 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:30:00: -27 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:35:00: -21 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:40:00: -21 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:45:00: -27 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:50:00: -19 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:55:00: -19 p (Puisto Fit = 0)Spartacus Larping Team 7:56:16: -19 p (Puisto Fit = 0)Voittaja +84Mediaani +4Puisto Fit +0Sora -2Wheel Warriors -5Spartacus Larping Team -19
Nollaviivana on paras puistolaisjoukkue Puisto Fit koko kisan ajan; muut ovat sen yläpuolella ollessaan edellä ja alapuolella ollessaan jäljessä. Käyrät on tasoitettu 30 minuutin liukuvalla keskiarvolla; osoittimella näkee todellisen eron. Edellä joukkuetta Puisto Fit olivat Sora 1:50 h (enimmillään +10 p), Wheel Warriors 6:17 h (enimmillään +19 p), Spartacus Larping Team 1:05 h (enimmillään +10 p). Ohuet harmaat viivat ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue; ne näkyvät niiltä osin kuin mahtuvat asteikolle (suurin ero joukkueeseen Puisto Fit: voittajan (Flying Geese) +92 p ja mediaanin (Viron Pikajuna) +28 p).
Rastien määrä
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Rastien määrä pistearvoittain
Joukkue2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 pRasteja
1. VoittajaFlying Geese68987798769
8. Puisto Fit14585768650
9. Sora13874687650
10. Wheel Warriors12454788746
12. Spartacus Larping Team4646579546
18. MediaaniViron Pikajuna45637566547
Eniten rasteja: Puisto Fit ja Sora 50, vähiten: Wheel Warriors ja Spartacus Larping Team 46. 10 pisteen rasteja eniten: Wheel Warriors 7, vähiten: Spartacus Larping Team 5. Sarake kertoo rastin pistearvon; mitä tummempi solu, sitä useammalla sen arvoisella rastilla joukkue kävi. Harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Reitit kartalla
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Fillari
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Puistolaisjoukkueiden reitit
Reitit rastilta rastille suorina viivoina (linnuntie): Puisto Fit 50 rastia / 72 km, Sora 50 rastia / 74 km, Wheel Warriors 46 rastia / 71 km, Spartacus Larping Team 46 rastia / 66 km. Voittaja Flying Geese 69 rastia / 91 km. Reittejä voi piilottaa ja näyttää selitteen valinnoilla; osoittimella näkee rastin koodin, pisteet ja sillä käyneet puistolaisjoukkueet. Haaleat rastit jäivät kaikilta puistolaisjoukkueilta käymättä.

8h Tossu

Pisteet jaksoittain
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Tossu
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Pisteet tunneittain
Joukkue0–1 h1–2 h2–3 h3–4 h4–5 h5–6 h6–7 h7–8 hYht.
1. VoittajaOrdwary runner3533253722313128242
3. Team Bastvik2733312831312511217
5. Tossu2733312032204013216
21. MediaaniOllin juoksukoulu, edustus1919251011282714153
Paras yksittäisen tunnin pistesaalis 40 p: Tossu (6–7 h). Heikoin 11 p: Team Bastvik (7–8 h). Tasaisimmin keräsi Team Bastvik (paras ja heikoin jakso erosivat 22 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteet 2 tunnin jaksoissa
Joukkue0–2 h2–4 h4–6 h6–8 hYht.
1. VoittajaOrdwary runner68625359242
3. Team Bastvik60596236217
5. Tossu60515253216
21. MediaaniOllin juoksukoulu, edustus38353941153
Paras yksittäisen 2 tunnin jakson pistesaalis 62 p: Team Bastvik (4–6 h). Heikoin 36 p: Team Bastvik (6–8 h). Tasaisimmin keräsi Tossu (paras ja heikoin jakso erosivat 9 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteet 4 tunnin jaksoissa
Joukkue0–4 h4–8 hYht.
1. VoittajaOrdwary runner130112242
3. Team Bastvik11998217
5. Tossu111105216
21. MediaaniOllin juoksukoulu, edustus7380153
Paras yksittäisen 4 tunnin jakson pistesaalis 119 p: Team Bastvik (0–4 h). Heikoin 98 p: Team Bastvik (4–8 h). Tasaisimmin keräsi Tossu (paras ja heikoin jakso erosivat 6 p). Jakso määräytyy kokonaisajasta; väri vertaa puistolaisjoukkueiden soluja (vihreä = eniten pisteitä); harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Pisteiden kertymä
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Tossu
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Pisteiden kertymä
3. Team Bastvik5. Tossu1. Voittaja (Ordwary runner)21. Mediaani (Ollin juoksukoulu, edustus)
0501001502002500 h1 h2 h3 h4 h5 h6 h7 h8 hTeam Bastvik 0:05:00: 6 pTeam Bastvik 0:10:00: 6 pTeam Bastvik 0:15:00: 6 pTeam Bastvik 0:20:00: 6 pTeam Bastvik 0:25:00: 16 pTeam Bastvik 0:30:00: 16 pTeam Bastvik 0:35:00: 16 pTeam Bastvik 0:40:00: 16 pTeam Bastvik 0:45:00: 25 pTeam Bastvik 0:50:00: 25 pTeam Bastvik 0:55:00: 27 pTeam Bastvik 1:00:00: 27 pTeam Bastvik 1:05:00: 27 pTeam Bastvik 1:10:00: 35 pTeam Bastvik 1:15:00: 35 pTeam Bastvik 1:20:00: 38 pTeam Bastvik 1:25:00: 40 pTeam Bastvik 1:30:00: 46 pTeam Bastvik 1:35:00: 46 pTeam Bastvik 1:40:00: 55 pTeam Bastvik 1:45:00: 55 pTeam Bastvik 1:50:00: 55 pTeam Bastvik 1:55:00: 60 pTeam Bastvik 2:00:00: 60 pTeam Bastvik 2:05:00: 68 pTeam Bastvik 2:10:00: 68 pTeam Bastvik 2:15:00: 68 pTeam Bastvik 2:20:00: 77 pTeam Bastvik 2:25:00: 77 pTeam Bastvik 2:30:00: 77 pTeam Bastvik 2:35:00: 81 pTeam Bastvik 2:40:00: 81 pTeam Bastvik 2:45:00: 81 pTeam Bastvik 2:50:00: 81 pTeam Bastvik 2:55:00: 91 pTeam Bastvik 3:00:00: 91 pTeam Bastvik 3:05:00: 91 pTeam Bastvik 3:10:00: 97 pTeam Bastvik 3:15:00: 97 pTeam Bastvik 3:20:00: 99 pTeam Bastvik 3:25:00: 99 pTeam Bastvik 3:30:00: 103 pTeam Bastvik 3:35:00: 103 pTeam Bastvik 3:40:00: 113 pTeam Bastvik 3:45:00: 113 pTeam Bastvik 3:50:00: 113 pTeam Bastvik 3:55:00: 119 pTeam Bastvik 4:00:00: 119 pTeam Bastvik 4:05:00: 128 pTeam Bastvik 4:10:00: 128 pTeam Bastvik 4:15:00: 128 pTeam Bastvik 4:20:00: 128 pTeam Bastvik 4:25:00: 135 pTeam Bastvik 4:30:00: 135 pTeam Bastvik 4:35:00: 135 pTeam Bastvik 4:40:00: 142 pTeam Bastvik 4:45:00: 142 pTeam Bastvik 4:50:00: 142 pTeam Bastvik 4:55:00: 150 pTeam Bastvik 5:00:00: 150 pTeam Bastvik 5:05:00: 150 pTeam Bastvik 5:10:00: 150 pTeam Bastvik 5:15:00: 150 pTeam Bastvik 5:20:00: 150 pTeam Bastvik 5:25:00: 154 pTeam Bastvik 5:30:00: 159 pTeam Bastvik 5:35:00: 159 pTeam Bastvik 5:40:00: 162 pTeam Bastvik 5:45:00: 162 pTeam Bastvik 5:50:00: 169 pTeam Bastvik 5:55:00: 177 pTeam Bastvik 6:00:00: 181 pTeam Bastvik 6:05:00: 181 pTeam Bastvik 6:10:00: 190 pTeam Bastvik 6:15:00: 190 pTeam Bastvik 6:20:00: 190 pTeam Bastvik 6:25:00: 194 pTeam Bastvik 6:30:00: 202 pTeam Bastvik 6:35:00: 202 pTeam Bastvik 6:40:00: 202 pTeam Bastvik 6:45:00: 206 pTeam Bastvik 6:50:00: 206 pTeam Bastvik 6:55:00: 206 pTeam Bastvik 7:00:00: 206 pTeam Bastvik 7:05:00: 209 pTeam Bastvik 7:10:00: 209 pTeam Bastvik 7:15:00: 209 pTeam Bastvik 7:20:00: 209 pTeam Bastvik 7:25:00: 217 pTeam Bastvik 7:30:00: 217 pTeam Bastvik 7:35:00: 217 pTeam Bastvik 7:40:00: 217 pTeam Bastvik 7:40:15: 217 pTossu 0:05:00: 0 pTossu 0:10:00: 6 pTossu 0:15:00: 6 pTossu 0:20:00: 6 pTossu 0:25:00: 16 pTossu 0:30:00: 16 pTossu 0:35:00: 16 pTossu 0:40:00: 16 pTossu 0:45:00: 25 pTossu 0:50:00: 25 pTossu 0:55:00: 27 pTossu 1:00:00: 27 pTossu 1:05:00: 27 pTossu 1:10:00: 27 pTossu 1:15:00: 32 pTossu 1:20:00: 32 pTossu 1:25:00: 40 pTossu 1:30:00: 43 pTossu 1:35:00: 45 pTossu 1:40:00: 45 pTossu 1:45:00: 51 pTossu 1:50:00: 51 pTossu 1:55:00: 60 pTossu 2:00:00: 60 pTossu 2:05:00: 65 pTossu 2:10:00: 65 pTossu 2:15:00: 65 pTossu 2:20:00: 70 pTossu 2:25:00: 70 pTossu 2:30:00: 78 pTossu 2:35:00: 78 pTossu 2:40:00: 78 pTossu 2:45:00: 87 pTossu 2:50:00: 87 pTossu 2:55:00: 87 pTossu 3:00:00: 91 pTossu 3:05:00: 91 pTossu 3:10:00: 91 pTossu 3:15:00: 91 pTossu 3:20:00: 98 pTossu 3:25:00: 98 pTossu 3:30:00: 101 pTossu 3:35:00: 101 pTossu 3:40:00: 111 pTossu 3:45:00: 111 pTossu 3:50:00: 111 pTossu 3:55:00: 111 pTossu 4:00:00: 111 pTossu 4:05:00: 121 pTossu 4:10:00: 121 pTossu 4:15:00: 121 pTossu 4:20:00: 121 pTossu 4:25:00: 127 pTossu 4:30:00: 127 pTossu 4:35:00: 129 pTossu 4:40:00: 129 pTossu 4:45:00: 133 pTossu 4:50:00: 133 pTossu 4:55:00: 143 pTossu 5:00:00: 143 pTossu 5:05:00: 143 pTossu 5:10:00: 143 pTossu 5:15:00: 151 pTossu 5:20:00: 151 pTossu 5:25:00: 151 pTossu 5:30:00: 151 pTossu 5:35:00: 155 pTossu 5:40:00: 160 pTossu 5:45:00: 160 pTossu 5:50:00: 163 pTossu 5:55:00: 163 pTossu 6:00:00: 163 pTossu 6:05:00: 171 pTossu 6:10:00: 178 pTossu 6:15:00: 178 pTossu 6:20:00: 182 pTossu 6:25:00: 182 pTossu 6:30:00: 182 pTossu 6:35:00: 186 pTossu 6:40:00: 194 pTossu 6:45:00: 194 pTossu 6:50:00: 194 pTossu 6:55:00: 203 pTossu 7:00:00: 203 pTossu 7:05:00: 203 pTossu 7:10:00: 208 pTossu 7:15:00: 208 pTossu 7:20:00: 208 pTossu 7:25:00: 208 pTossu 7:30:00: 216 pTossu 7:35:00: 216 pTossu 7:40:00: 216 pTossu 7:45:00: 216 pTossu 7:45:25: 216 pVoittaja 242Mediaani 153Team Bastvik 217Tossu 216
Puistolaisjoukkueista johdossa 2 h: Tossu ja Team Bastvik 60 p, 4 h: Team Bastvik 119 p, 6 h: Team Bastvik 181 p, maali: Team Bastvik 217 p. Käyrän jyrkkyys on pistevauhti: loiva kohta tarkoittaa hidasta vaihetta. Käyrät on tasoitettu 30 minuutin liukuvalla keskiarvolla; osoittimella näkee todelliset pisteet. Ohuet harmaat viivat ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue.
Ero parhaaseen puistolaisjoukkueeseen (Team Bastvik)
3. Team Bastvik5. Tossu1. Voittaja (Ordwary runner)21. Mediaani (Ollin juoksukoulu, edustus)
-20-100+100 h1 h2 h3 h4 h5 h6 h7 h8 hTossu 0:05:00: -6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:10:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:15:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:20:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:25:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:30:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:35:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:40:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:45:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:50:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 0:55:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:00:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:05:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:10:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:15:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:20:00: -6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:25:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:30:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:35:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:40:00: -10 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:45:00: -4 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:50:00: -4 p (Team Bastvik = 0)Tossu 1:55:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:00:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:05:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:10:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:15:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:20:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:25:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:30:00: +1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:35:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:40:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:45:00: +6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:50:00: +6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 2:55:00: -4 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:00:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:05:00: +0 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:10:00: -6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:15:00: -6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:20:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:25:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:30:00: -2 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:35:00: -2 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:40:00: -2 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:45:00: -2 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:50:00: -2 p (Team Bastvik = 0)Tossu 3:55:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:00:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:05:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:10:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:15:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:20:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:25:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:30:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:35:00: -6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:40:00: -13 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:45:00: -9 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:50:00: -9 p (Team Bastvik = 0)Tossu 4:55:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:00:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:05:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:10:00: -7 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:15:00: +1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:20:00: +1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:25:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:30:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:35:00: -4 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:40:00: -2 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:45:00: -2 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:50:00: -6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 5:55:00: -14 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:00:00: -18 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:05:00: -10 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:10:00: -12 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:15:00: -12 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:20:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:25:00: -12 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:30:00: -20 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:35:00: -16 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:40:00: -8 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:45:00: -12 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:50:00: -12 p (Team Bastvik = 0)Tossu 6:55:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:00:00: -3 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:05:00: -6 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:10:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:15:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:20:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:25:00: -9 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:30:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:35:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:40:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:45:00: -1 p (Team Bastvik = 0)Tossu 7:45:25: -1 p (Team Bastvik = 0)Voittaja +25Mediaani -64Team Bastvik +0Tossu -1
Nollaviivana on paras puistolaisjoukkue Team Bastvik koko kisan ajan; muut ovat sen yläpuolella ollessaan edellä ja alapuolella ollessaan jäljessä. Käyrät on tasoitettu 30 minuutin liukuvalla keskiarvolla; osoittimella näkee todellisen eron. Edellä joukkuetta Team Bastvik olivat Tossu 0:25 h (enimmillään +6 p). Ohuet harmaat viivat ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue; ne näkyvät niiltä osin kuin mahtuvat asteikolle (suurin ero joukkueeseen Team Bastvik: voittajan (Ordwary runner) +25 p ja mediaanin (Ollin juoksukoulu, edustus) -78 p).
Rastien määrä
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Tossu
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Rastien määrä pistearvoittain
Joukkue2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 pRasteja
1. VoittajaOrdwary runner43654456340
3. Team Bastvik33624365335
5. Tossu33553264435
21. MediaaniOllin juoksukoulu, edustus11514344124
Eniten rasteja: Team Bastvik ja Tossu 35, vähiten: Team Bastvik ja Tossu 35. 10 pisteen rasteja eniten: Tossu 4, vähiten: Team Bastvik 3. Sarake kertoo rastin pistearvon; mitä tummempi solu, sitä useammalla sen arvoisella rastilla joukkue kävi. Harmaat rivit ovat sarjan voittaja ja mediaanijoukkue vertailuksi.
Reitit kartalla
Kilpailun nimi
LUMONITE YÖ-Rogaining Pääkaupunkiseutu 2024
Sarja
8h Tossu
Päivämäärä
19.4.2024
Analyysi · ei virallinen tulos
Puistolaisjoukkueiden reitit
Reitit rastilta rastille suorina viivoina (linnuntie): Team Bastvik 35 rastia / 41 km, Tossu 35 rastia / 44 km. Voittaja Ordwary runner 40 rastia / 46 km. Reittejä voi piilottaa ja näyttää selitteen valinnoilla; osoittimella näkee rastin koodin, pisteet ja sillä käyneet puistolaisjoukkueet. Haaleat rastit jäivät kaikilta puistolaisjoukkueilta käymättä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.